קידום אתרים

SEO

קידום אתרים SEO

קידום אתרים (SEO) נחשב לעתים קרובות לחלק היותר טכני של שיווק ברשת האינטרנט ואכן קידום אתרים אכן עוזר להביא את האתר לציבור הגולשים ובו בזמן דורש ידע טכני מסוים – לפחות הבנה בסיסית ב-HTML. באופן כללי ניתן להגדיר קידום אתרים כביצוע שיפור, אופטימיזציה לדפי רשת מסוימים או אתר שלם במטרה להפוך אותם ידידותיים יותר למנועי חיפוש במטרה להשיג מיקום גבוה יותר בתוצאות חיפוש רלוונטיות.

אחת מהאמיתות הבסיסיות ביותר בקידום אתרים היא שגם אם נעשו כל השינויים שצרכים להיעשות בכדי להפוך אתר ידידותי יותר למנועי חיפוש, אין זה מבטיח קידום אוטומטי למקומות דרוג גבוהים. אבל אי עשייתם או אי ציות לכללים הבסיסיים של בניית אתרים (קוד נכון, איסור ספאם, תוכן מקורי ועוד) יגרור באופן וודאי תשומת לב שלילית או דירוג נמוך ביותר אצל מנועי החיפוש. עובדה נוספת בנוגע לקידום אתרים היא שאין מדובר בקסם ומכאן שרצוי לקבוע מטרות ראליות כמו להגיע לעמוד הראשון עבור מילת מפתח ספציפית במנוע חיפוש ספציפי ולא לתוצאה הראשונה עבור 10 מילים שונות במנועי חיפוש שונים.

למרות שהפעלת קידום אתרים מסייעת להגביר את התנועה לאתר מסוים קידום אתרים אינו פרסום. כמובן שישנה אופציה לקנות מודעות שיופיעו בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש אבל באופן בסיסי הרעיון מאחורי טכניקות שונות של קידום אתרים היא להגיע לדרוג גבוה כתוצאה מהפיכת האתר לרלוונטי עבור מונח חיפוש מסוים ולא בשל קניית מודעת פרסום.

קידום אתרים יכול להיות קצר טווח או ארוך טווח. לעתים די בהפעלת מעט טכניקות של קידום אתרים גנרי בכדי להשיג דירוג גבוה במנועי חיפוש – לדוגמה במקרים בהם מונח החיפוש הרלוונטי הוא מונח נדיר או מאד ספציפי או במקרים בהם התחרות בתחום קטנה יחסית. אבל ברוב המקרים, אם אתה באמת רומה להגיע לדרוג גבוה יש להקדיש תשומת לב רבה ולא מעט זמן לעבודת הקידום. אפילו הפעלת מידה קטנה של קידום אתרים מצריכה הבנה עמוקה בדרך בה מנועי חיפוש עובדים כמו גם מחקר יסודי של התחום בו האתר פועל בכדי להניב את מילות החיפוש הרלוונטיות ביותר לאותו תחום.

קידום ממומן

קידום אורגני

קידום ברשתות המדיה

קידום דרך קישורים

תבניות
כוכבים
תמיכה
קבוצה